![ÎÏοÏÎλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± Σ.ÎÎ .Î. ÏÏοÏÏιμα](http://www.businessnews.gr/sites/default/files/styles/scalecrop_870x530/public/sepe_elegxoi_0.jpg?itok=aWDBqfP7)
Σε διοικητικές κυρώσεις στο Δήμο Παιανίας προχώρησε το Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας (επισυνάπτεται το σχετικό έγγραφο), σε συνέχεια συνεχών χρονικά καταγγελιών - παρά τις αρχικές ο Δήμος δεν έκανε κάτι κι ούτε καν απάντησε εγγράφως στο Σώμα - του Συλλόγου Εργαζομένων.
Ειδικότερα, οι επιθεωρητές του Σ.ΕΠ.Ε. διαπίστωσαν παραβάσεις της εργατικής νομοθεσίας στο χώρο αμαξοστασίου και νεκροταφείου (δεν υπήρχε επαρκής αριθμός αποχωρητηρίων, δεν υπήρχαν χώροι αποδυτηρίων, στο αμαξοστάσιο ο βόθρος δεν ήταν ως έπρεπε συνδεδεμένος και δεν υπήρχε επαρκής χώρος ανάπαυσης των εργαζομένων.
Επίσης, κατά τους ελέγχους διαπιστώθηκε μη τήρηση Α.Ι.Φ. για κάθε εργαζόμενο κ.α.
Επισυνάπτεται η σχετική ανακοίνωση του Συλλόγου Εργαζομένων
0 σχόλια :
Δημοσίευση σχολίου